Windows 10 Dönemi Başlıyor

Windows 10 Dönemi Başlıyor


Microsoft’un büyük merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10, bazı kullanıcıların bilgisayarlarına yüklenmeye başladı. Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin bireysel bilgisayarlarda “yeni bir dönem” açtığını söylüyor.

Windows 10 daha önceki Windows sistemlerini kullanan müşterilerin çoğuna güncelleme olarak ücretsiz verilecek. Ancak şirketler ve sistemi bilgisayarlarına yerleştirmek isteyen bilgisayar üreticileri Windows 10’u satın almak zorunda.

Teknoloji yorumcuları, Microsoft’un, yeni sistemin hızla benimsenmesi amacıyla cömert bir güncelleme stratejisi izlediğini söylüyorlar. Buna karşılık Microsoft tanıtımı her ne kadar bugün gerçekleştirse de indirilmesi sürecini birkaç haftaya yaymak istiyor. Yani her isteyen Windows 10’u bugün güncelleyemeyecek.

Microsoft her birkaç yılda bir Windows’un yeni bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Şirket “Windows 10 bu versiyonların sonuncusu ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda sürekli güncellenen bir versiyon olacak” diyor.

Windows 8’in gördüğü büyük tepkiden sonra yeni CEO Satya Nadella tarafından Windows 9’un iptal edilmesiyle geliştirilmeye başlanan Windows 10, kullanıcı geri bildirimleri dikkate alınarak sıfırdan yaratıldı.

Windows 8’in tepki almasına neden olan Start tuşunun kaldırılması gibi hataları tekrarlamayan Windows 10 ile çok sayıda pratik özellik de kullanıcıların hizmetine giriyor. Microsoft’un 29 Temmuz tarihi itibarıyla resmen yayınladığı Windows 10, daha önce bilgisayarlarına Windows 8 ve Windows 7 yüklü olan kullanıcılardan talep edenlere ücretsiz olarak ulaştırılıyor.


+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle